Wyślij wiadomość
Aktualności
Do domu > Aktualności > Wiadomości firmowe nt Czy rozumiesz leczenie ultradźwiękowe?
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-571-63481280
Skontaktuj się teraz

Czy rozumiesz leczenie ultradźwiękowe?

2020-01-17

Najnowsze wiadomości o Czy rozumiesz leczenie ultradźwiękowe?

Rozumiesz?Utrata uderzeń ultradźwiękowych?

 

Wpływ mechaniczny o wysokiej częstotliwości(HFMI), znany również jakoUtrata uderzeń ultradźwiękowych(W większości zastosowań przemysłowych proces ten jest również znany jako ultradźwiękowe wybieranie (UP)..

Jest to obróbka mechaniczna na zimno, która polega na uderzeniu igłą w palec spawania, aby zwiększyć jego promień i wprowadzić pozostałe naprężenia ciśnieniowe.

shot

 

 

 

Ogólnie rzecz biorąc, pokazany podstawowy system UP może być stosowany do obróbki palców spawania lub spań oraz większych powierzchni, jeśli to konieczne.

 

 

 

 

 

Wolnie poruszające się strajki

Oprogramowanie UP opiera się na znanych od lat 40-tych ubiegłego wieku rozwiązaniach technicznych wykorzystujących głowice robocze z swobodnie poruszającymi się uderzaczami do wyciskania młotów.szereg różnych narzędzi opartych na wykorzystaniu swobodnie poruszalnych uderzaczy został opracowany do obróbki uderzeniowej materiałów i elementów spawanych przy użyciu sprzętu pneumatycznego i ultradźwiękowegoNajbardziej skuteczne obróbki uderzeniowe zapewnia się wtedy, gdy uderzacze nie są podłączone do końcówki siłownika, ale mogą swobodnie poruszać się między siłownikiem a obróbanym materiałem.Pokazane są narzędzia do obróbki uderzeniowej materiałów i elementów spawanych z swobodnie poruszającymi się strzelkami, które są zamontowane w uchwytzie.W przypadku tzw. elementów pośrednich, do obróbki materiałów potrzebna jest tylko siła 30 - 50 N.

Sectional view through tools with freely movable strikers for surface impact treatment

Widok sekcjonalny przez narzędzia z swobodnie poruszającymi się strzelcami do obróbki uderzeń powierzchniowych.

 

To...wykazuje standardowy zestaw łatwo wymiennych głowic roboczych z swobodnie poruszalnymi strzelkami do różnych zastosowań UP.

 

Figure 3 A set of interchangeable working heads for UP

Zestaw wymiennych głowic roboczych do UP

 

W trakcie obróbki ultradźwiękowej striker oscyluje w niewielkiej przestrzeni między końcem przetwornika ultradźwiękowego a badanym próbkiem, wpływając na obszary leczone.Ten rodzaj ruchów / uderzeń o wysokiej częstotliwości w połączeniu z drgawkami o wysokiej częstotliwości wywołanymi w leczonym materiale jest zazwyczaj nazywany uderzeniem ultradźwiękowym.

 

 

Technologia i wyposażenieUltradźwiękowe szukanie

Przetwornik ultradźwiękowy oscyluje na wysokiej częstotliwości, typowa jest 20-30 kHz. Przetwornik ultradźwiękowy może być oparty na technologii piezoelektrycznej lub magnetostryctive.Niezależnie od zastosowanej technologii, końcówka wyjściowa przetwornika będzie oscylować, zazwyczaj z amplitudą 20 mm.końcówka przetwornika wpłynie na uderzacza w różnych etapach cyklu oscylacjiW wyniku uderzenia powstaje plastikowa deformacja warstw powierzchniowych materiału.powtarza się setki do tysięcy razy na sekundę, w połączeniu z wysoką częstotliwością drgawek wywołanych w leczonym materiale, powodują szereg korzystnych skutków UP.

UP jest skutecznym sposobem na złagodzenie szkodliwych naprężenia pozostałowych na rozciąganie i wprowadzenie korzystnych naprężenia pozostałowych na kompresję w warstwach powierzchniowych części i elementów spawanych.

W celu zmniejszenia zmęczenia korzystny efekt osiąga się głównie poprzez wprowadzenie pozostałych naprężeń ciśnieniowych do warstw powierzchniowych metali i stopów,zmniejszenie stężenia naprężeń w strefach spawania i zwiększenie właściwości mechanicznych warstwy powierzchniowej materiału.

 

Przemysłowe zastosowania UP

UP może być skutecznie stosowany w celu poprawy trwałości zmęczenia podczas produkcji, rehabilitacji i naprawy elementów i konstrukcji spawanych.Technologia i urządzenia UP zostały z powodzeniem zastosowane w różnych projektach przemysłowych w zakresie rehabilitacji i naprawy części i elementów spawanychObszary/przemysły, w których system UP został skutecznie wdrożony, obejmują: mosty kolejowe i drogowe, urządzenia budowlane, budownictwo statków, górnictwo, przemysł motoryzacyjny i lotniczy.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Narzędzie do spawania ultradźwiękowego Dostawca. Prawa autorskie © 2020-2024 ultrasonicweldingtool.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.