Wyślij wiadomość
Aktualności
Do domu > Aktualności > Wiadomości firmowe nt Jaka jest różnica między cięciem ultradźwiękowym a cięciem laserowym?
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-571-63481280
Skontaktuj się teraz

Jaka jest różnica między cięciem ultradźwiękowym a cięciem laserowym?

2024-01-26

Najnowsze wiadomości o Jaka jest różnica między cięciem ultradźwiękowym a cięciem laserowym?

Jaka jest różnica między cięciem ultradźwiękowym a cięciem laserowym?

 

Teraz w przemyśle cięcia, cięcie laserowe i ultradźwiękowe są stosunkowo zaawansowanymi i zaawansowanymi technologiami cięcia.Są duże różnice w zasadachTak więc dzisiaj będziemy mówić o różnicy między cięciem laserowym a ultradźwiękowym.
Zasady są inne.
(1) Zasada cięcia laserowego
Zasada cięcia laserowego: cięcie laserowe wykorzystuje skupiony wiązek laserowy o wysokiej gęstości mocy do napromieniowania przedmiotu, powodując, że napromieniowany materiał szybko topi się, odparowuje,wyłączyć lub osiągnąć punkt zapłonuW tym samym czasie stopiony materiał jest odpierał przez wysokiej prędkości prądu powietrza koaksjalnego z wiązką, dzięki czemu osiąga się cięcie obrabiarki.
(2) Zasada cięcia ultradźwiękowego
Kiedy do cięcia wykorzystuje się technologię ultradźwiękową, the back-and-forth vibration generated by the ultrasonic vibrator installed behind the spindle is transmitted to the outer circumferential part of the grinding wheel blade through the spindle and the base of the grinding wheel bladeDzięki tej metodzie konwersji wibracji można uzyskać idealny kierunek wibracji wymagany do przetwarzania ultradźwiękowego.
Energia drgań mechanicznych generowana przez generator ultradźwiękowy przekracza 20 000 wibracji ostrza na sekundę, co lokalnie podgrzewa i topi materiał, który jest cięty,powodując, że łańcuchy molekularne szybko się rozpadają, aby osiągnąć cel cięcia materiałuDlatego cięcie ultradźwiękowe nie wymaga szczególnie ostrego ostrza ani dużego ciśnienia i nie spowoduje rozszczepienia ani uszkodzenia materiału.w wyniku wibracji ultradźwiękowej ostrza tnącegoSzczególnie skuteczne w przypadku lepkich i elastycznych materiałów, które zamarzają, takich jak żywność, guma itp.,lub gdzie niewygodne jest dodanie ciśnienia w celu zmniejszenia obiektów.

Różne cechy
(1) Charakterystyka cięcia laserowego
Jako nowa metoda przetwarzania, przetwarzanie laserowe stopniowo zaczęło być szeroko stosowane w przemyśle skórzanym, włókienniczym i odzieżowym ze względu na jego zalety precyzyjnego przetwarzania, szybkiego przetwarzania,proste działanieW porównaniu z tradycyjnymi metodami cięcia maszyny do cięcia laserowego są nie tylko niższe pod względem ceny i zużycia.I ponieważ przetwarzanie laserowe nie wywiera żadnego ciśnienia mechanicznego na przedmiot, efekt, dokładność i prędkość cięcia produktów ciętych są bardzo dobre. Ma również zalety bezpiecznej pracy i utrzymania Prosta i inne funkcje. Może pracować nieprzerwanie przez 24 godziny.Krawędzie bezpyłowych tkanin nienasypanych ciętych przez maszynę laserową nie zostaną żółte, i automatycznie zamykają się bez luźnych krawędzi. Nie deformują się ani nie zatwardziają, a także będą mieć spójne i precyzyjne wymiary.są bardzo wydajne i ekonomiczne. Grafika zaprojektowana komputerowo może cięć koronkę dowolnego kształtu i wielkości.Użytkownicy mogą realizować wydajność grawerowania laserowego tak długo jak projektują na komputerze i mogą zmienić grawerowanie w dowolnym momencieMogą projektować i produkować produkty jednocześnie.
(2) Cechy cięcia ultradźwiękowego
Cięcie ultradźwiękowe ma zalety płynnego i niezawodnego nacięcia, dokładnego cięcia krawędzi, bez deformacji, bez wypaczeń krawędzi, puszczenia, sznurowania i zmarszczek."Maszyna do cięcia laserowego", której można uniknąć, ma wady, takie jak szorstkie krawędzie cięciaJednak obecnie automatyzacja maszyn do cięcia ultradźwiękowego jest trudniejsza niż automatyzacja maszyn do cięcia laserowego.więc wydajność cięcia laserowego jest obecnie wyższa niż ultradźwiękowe cięcie.

Różne zastosowania
Obszary zastosowań cięcia laserowego

najnowsze wiadomości o firmie Jaka jest różnica między cięciem ultradźwiękowym a cięciem laserowym?  0
Maszyny narzędziowe, maszyny inżynieryjne, wytwarzanie przełączników elektrycznych, wytwarzanie wind, maszyny zbożowe, maszyny tekstylne, wytwarzanie motocykli, maszyny rolnicze i leśne,maszyny spożywcze, samochody specjalne, produkcja maszyn naftowych, sprzęt ochrony środowiska, produkcja urządzeń gospodarstwa domowego,dużych silników silikonowych blach stalowych i innych maszyn przemysł przetwórczy.
Pole zastosowań ultradźwiękowych

najnowsze wiadomości o firmie Jaka jest różnica między cięciem ultradźwiękowym a cięciem laserowym?  1
Kolejną wielką zaletą cięcia ultradźwiękowego jest efekt fuzji w miejscu cięcia podczas cięcia.Obszar cięcia jest doskonale uszczelniony, aby zapobiec rozluźnieniu tkanki materiału ciętego (np. błyszczące materiały włókiennicze)Można również poszerzyć zastosowanie maszyn do cięcia ultradźwiękowego, takich jak kopanie dziur, łopatki, szkrabanie farby, grawerowanie, cięcie itp.
1. cięcie i obcinanie drzwi z tworzyw sztucznych i termoplastycznych.
2. do cięcia tkanin nienasypanych lub tkanin, cięcia tekstyliów, koronkowania ubrań, cięcia tkanin.
3. sztuczna żywica, cięcie gumy, surowa guma, cięcie miękkiej gumy.
4. cięcie taśm i różnego rodzaju filmów.
5. cięcie papieru, cięcie w drukarni, płyty drukowane, znaki towarowe.
6Wyciąć żywność i rośliny, takie jak mrożone mięso, słodycze, czekolada.
7. do PVC, gumy, skóry, tworzyw sztucznych, tektury, akrylu, polipropylenu itp.
8. cięcie tkanin odzieżowych
9. cięcie materiałów opakowaniowych
10. Tkaniny do cięcia zasłon i zasłonięcia
11. cięcia w przemyśle motoryzacyjnym

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Narzędzie do spawania ultradźwiękowego Dostawca. Prawa autorskie © 2020-2024 ultrasonicweldingtool.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.